Cam Balkon Sistemleri

Cam, modern çağın en muhteşem buluşlarından bir tanesidir ki, günümüzdeki teknoloji imkanları ile üretilen camların, beton kadar sağlam olmalarından dolayı, onlarca katlı binaların cephe uygulamalarında ve hatta zemin uygulamalarında dahi güvenle kullanımı söz konusudur. Ayrıca, ısı yalıtımlı camların kullanılması durumunda, camın bir çok başka materyalden çok daha iyi bir yalıtkan olduğu da kesin bir yargıdır. Son yıllarda yaygınlaşan Cam Balkon uygulamaları da camın bu özelliklerinin bir sonucudur ki, yapının hiçbir niteliğine zarar vermeden ve değişiklik gerekmeden balkon kapatmak için daha uygun bir çözüm söz konusu değildir.

Balkonlarınızı geleneksel yöntemlerle kapatamazsınız. İmar kanuna göre, yapının herhangi bir kesimine duvar örnek ve yeni pencereler takmak yapıda tadilat ve projede değişiklik anlamına gelir ki, bu sizin için oldukça büyük bir sorun silsilesinin başlangıcı olacaktır. Ruhsatsız biçimde yapacağınız uygulamalar ise her an yıkım riski ile karşı karşıyadır. Oysa Cam Balkon, yapıda hiçbir tadilat ve dolayısıyla izin gerektirmeyen bir uygulama biçimidir. Yapının görselinde hiçbir değişiklik söz konusu değildir, mevcut balkona açılabilir biçimde eklenir. Kanuni olarak Cam Balkon yaptırmanızın önünde hiçbir engel yoktur.

Cam Balkon uygulamaları, balkonun boyutlarına göre özel olarak gerçekleştirilir. 60 ila 100 cm genişliğindeki kanatların dilediğiniz çeşidini tercih edebilir, farklı standartlardaki mekanizmalar kullanılarak imal edilmesini talep edebilirsiniz. Dilerseniz Cam Balkon uygulamalarına stor ve jaluzi gibi eklentiler de yapabilir veya cam filmi ile ışık geçişini sınırlandırabilirsiniz.

Yapılan Projeler